Zadzwoń 666 31 32 31
kamerzysta weselny FILM & FOTO

 

 

 

Najczęstsze pytania dotyczące organizacji Ślubu i Wesela :

 

Ilu wybrać kamerzystów na wesele ?
Jeśli Wasze wesele jest planowane na więcej niż 120 osób to warto zamówić 2 operatorów aby mieć pewność, że nic nie umknie kamerzystom.


Sesja filmowa nad Morzem za darmo ?
Udostępniamy taką możliwość dla naszych klientów nagranie teledysku podczas kilku godzinnej sesji BEZPŁATNIE, Musiecie tylko dojechać do Ustki w terminie, który uzgodnimy po weselu już na spokojnie telefonicznie.


Czy wybrać fotografa i kamerzyste z jednej firmy czy osobno?
Jeśli macie możliwość zamówienia jeszcze fotografa od nas to jak najbardziej jest to lepsza opcja, z tego względu że MY się znamy już, wiemy jak się poruszać w Kościele, na sali weselnej, aby nie wchodzić sobie w kadr ciągle.Co powinniśmy ustalić z kamerzystą przed Weselem.
Na pewno najważniejszą rzeczą jest czas dokładny rozpoczęcia Ceremonii w Kościele oraz czy zaczynamy filmowanie od Pana młodego , potem Pani młoda, Kościól, Sala weselna czy pomijamy jeden dom, bo np jest za duża odległość domu młodego od młodej.

Wejście do Kościoła -ważne jest abyście wchodząć do Kościoła oraz wychodząc zaczekali na kamerzystę ,który Was wyprowadzi i zdąży sfilmować wyjście.Wychodzicie powoli, dostojnie to Wy jesteście najważniejsi w tym dniu.
 

Stała współpraca i kontakt z kamerzystą lub fotografem - tyle się dzieje, nie jesteście w stanie zapamiętać wszystkich rzeczy , kiedy wychodzić z Kościoła kiedy wsiadać do auta itp.. dlatego miejcie cały czas kontakt wzrokowy chociażby z nami a My pomożemy i wskażemy Wam kiedy co należy zrobić, zaczekać, wychodzić powoli nie za szybko.Są to bardzo istotne wskazówki, które później widać na nagraniu jeśli nie zastosujecie się do nich.
 

Stojąć przed Księdzem stoicie zawsze bokiem do niego i do kamerzysty i gości, patrzycie soie w oczy i to sobie właśnie przysięgacie.Ułatwi to nagranie i zrobienie ładnych zdjęć z Ceremonii.
Zakładając obrączki warto przytrzymać na kilka sekund ręce taka "STOP KLATKA " - aby fotograf mógł zrobić zdjęcia oraz kamera będzie miała czas na zarejestrowanie tego momentu.


Warto jest też powiedzieć kamerzyście czy zależy Wam na całym Kościele od A do Z czy może operator nagrać i zmontować później tylko najważniejsze elementy z Kościoła.
Technicznie potrzeba zmienić baterie w kamerze lub kartę pamięci i potrzebna jest wolna chwila na to, której nie nagramy w tym samym czasie jeśli operator ma 1 kamerę.
Nagrywanie lustrzankami ujęć kilkunasto sekundowych nie jest problemem ale nagranie 30 min ciągłego nagrania jest sporym problemem, chociażby z ostrością , która obiektywy gubią i trzeba ciągle uważać na to.
Dlatego lustrzanką jeśli chcielibyście cały Kościół mieć chociaż 90% to musi być 2 operatorów żeby później zmontować to z 2 kamer


Dobrze jest też powiedzieć, jaką lubicie muzykę, jaki styl lub jakie utwory chcielibyście umieścić w swoim filmie czy wolne czy szybkie, czy w stylu BOHO itp...itd.. Nie znamy się i nie mamy też dużo czasu w trakcie przygotowań do tego typu ustaleń. Warto to zrobić to nam ułatwi przygotowanie i realizację filmu.


Przysięga w Kościele
Najważniejszym elementem jest Przysięga nagrana w Kościele, często jest hałas, goście się niecierpliwią, dzieci płaczą, jest zamieszanie, szum itp..
Do tego dochodzi stres młodych, który zabiera im głos i nie są w stanie wypowiedzieć przysięgi głośno i wyraźnie.
Dlatego warto jest potrenować to w domu wypowiedzieć kilkakrotnie Przysięge aby w Kościele wypadła czysto i głośno, bo jeśli wypowiecie ją po cichu to niestety nie nagra się to dobrze i będzie ciężko wyciągnąć lepszy dźwięk do filmu.

Bardzo ważne jest też aby poinformować swoją rodzinę, że będzie fotograf, kamerzysta i że nie muszą iść robić zdjęć przy Ołtarzu bo to tylko zamieszanie dla wszystkich, Ksiądz się denerwuje, Wy jesteście rozproszeni, My nie mamy jak się poruszać bo jest np: 5 osób na środku...Pierwszy taniec jaki wybrać:
Jeśli nie jesteście zawodowymi tancerzami to odradzam jakieś trudne tańce, które jeszcze dodatkowo są w stresie, bo wszyscy goście na Was patrzą,kamerzysta, fotograf, orkiestra,obsługa nie jest to sytuacja komfortowa.W domu może i Wam wychodził ten taniec ale na sali może okazać się klapą.
Dlatego warto jest wybrać jakiś wolny utwór i zatańczyć tak abyście nie mieli problemu z poruszaniem się, suknia tez bardzo utrudnia ruch w tańcu i czasami jest bardzo niebezpiecznie bo można się potknąć o suknie lub wygląda to dziwacznie.
Wolny utwór - jest jak najbardziej bezpieczny lub szybki ale jeśli naprawdę jesteście przygotowani do tańca i suknia ślubna nie jest zbyt długa.
Warto to przećwiczyć przed weselem.


Kto ustala scenariusz imprezy? Młodzi, restauracja czy orkiestra ?
Tutaj warto jest ustalić wstępny scenariusz przybycia , podania obiadu, 1 tańca, torta, niespodzianek, podziękowań, oczepin i innych dodatkowych niespodzianek.
Ponieważ czasmi się zdaża tak, że obsługa wyjeżdża z tortem na środek sali a pary młodej nie ma na sali, są w toalecie, w pokoju hotelowym na zewnatrz i jest to bardzo niezręczna sytuacja.
Warto to przypilnować i ustalić z orkiestrą i menagerem sali żeby się zgrali aby nie przegapić tego ważnego momentu.


Czy jedna osoba może nagrywać film i zrobić też zdjęcia na Ślubie?
Niestety nie, dlatego że jeśli filmujemy to nie ma szansy na to aby w tym samym czasie np: podczas przysięgi nagrywać ją i zrobić zdjęcia.Do tego potrzebny jest fotograf z osobnym sprzętem, lampą błyskową aby wyglądało to zdjęcie bardzo dobrze i profesjonalnie.Czy jeden operator kamery może też zrobić ujęcia z drona?
Tak jest to możliwe ale nie równocześnie z filmowaniem na ziemi.
Czyli zdjęcia z drona robimy przed Kościołem przed Waszym przyjazdem lub po wyjściu z Kościoła.

Czasem w trakcie jeśli macie życzenia pod Kościołem to wtedy mam chwilę żeby odpalić drona na 3 minuty.


To wszystko zależy od kilku czynników :
1.odpowiednia pogoda - wiatr do 15 km/h, bez deszczu, śniegu , temp. pow. 4 stopni Celcjiusza
2.czy Życzenia będą pod Kościołem, czy będziemy mieli 5 min na zamianę kamery na drona i dokończenie zdjęć pod Kościołem dronem.
3.liczba osób na Ślubie, jeśli będzie 40 osób to nie będziemy mieli czasu na to aby zrobić zamianę kamer a z dronem do Kościoła też nie da się wejść ( chyba że jest 2 operatorów ) to wtedy jeden nagrywa wyjście z Kościoła , a drugi czeka z dronem przed Kościołem i spokojnie filmuje całe Wyjście i odjazd z powietrza
4.zawsze pamiętamy o bezpieczeństwie gości, pilota oraz drona aby nic się nie wydarzyło i jeśli warunki nie są bezpieczne to nie wylatujemy dronem.( Silny wiatr, deszcz, śnieg, mróz lub zakaz lotów w pobliżu lotnisk i baz wojskowych zamieszczonych w strefie CTR)


 

 

 

 

 

Zaufali nam: